Heraeus
44 - 55

Heraeus131381044Przegrana
PwC SDC165191555Zwycięstwo

W drugim meczu piątego tygodnia zmagań, w koszykarskiej Ekstraklasie Sportowej Ligi Firm, naprzeciw siebie stanęły zespoły Heraeus oraz PwC SDC. Faworytem do zgarnięcia kompletu punktów w tym starciu, wydawali się zawodnicy, rozstawieni w roli gości. Gracze PwC SDC, w sezonie jesiennym przegrali tylko jedno spotkanie. Przed tygodniem, goście pokonali drużynę Adwokatów 48-37, sporą przewagę wypracowując sobie, w pierwszej kwarcie tamtego pojedynku. Natomiast gospodarze w poprzednim meczu, mierzyli siły z ekipą Future Processing. Zawodnicy Heraeus, musieli uznać wówczas wyższość przeciwników, ulegając im 31-40. Rywalizacja na parkiecie, rozpoczęła się od bardzo wyrównanej gry obu zespołów. Zarówno gospodarze jak i goście, dobrze rozprowadzali piłkę w ofensywie, wypracowując swoim partnerom drogę w pole 3 sekund rywali. Pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem graczy PwC SDC 16-13, co zapowiadało niezwykle ciekawą, dalszą część rywalizacji. W drugich 10 minutach, przewagę na placu gry zaczęli przejmować koszykarze, występujący w pomarańczowych strojach. Zawodnicy Heraeus w tej fazie meczu, znacząco poprawili swoją grę w defensywie, skutecznie broniąc drogi pod swój kosz. Gospodarze wygrali drugą kwartę 13-5, w całym spotkaniu obejmując pięciopunktowe prowadzenie. Jednak po zmianie stron, do dobrej gry z początku meczu wrócili goście. Gracze PwC SDC, wyszli na boisko niesamowicie zmotywowani, w szybki sposób odrabiając straty. Goście wygrali trzecie rozdanie 19-8, imponując skutecznością pod koszem przeciwników. W ostatniej kwarcie, do bardzo odważnej gry ruszyli zawodnicy Heraeus, wciąż mający nadzieję, na przechylenie szali zwycięstwa na swoją korzyść. Jednak gospodarze, nie zdołali już odwrócić losów rywalizacji, w 4 fazie spotkania przegrywając 10-15. Ostatecznie Heraeus uległ PwC SDC 44-55, przegrywając trzecią konfrontację w rundzie jesiennej.